Manufacturer No:P2110B
Manufacturer:Powercast
Type:Energy Harvesting Modules
Description:Energy Harvesting Modules Powerharvester Receiver - 915 MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Powercast |
| Product Category: | Energy Harvesting Modules |
| RoHS: | Details |
| Energy Sources to Convert: | RF |
| Energy Output Type: | DC |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Input Voltage: | 6 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 13.462 mm x 13.97 mm x 2.311 mm |
| Brand: | Powercast |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Energy Harvesting Modules |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | Powerharvester |
| Part # Aliases: | P2110 |
| Unit Weight: | 0.412264 oz |
HOT
PRMT15-18305-30B
Brand:Matrix

10-301300
Brand:Xidas

10-300200
Brand:Xidas

PRMT02-34465-30B
Brand:Matrix

PRMT21-18305-42
Brand:Matrix

PRMT21-18305-30
Brand:Matrix

S129-H5FR-1803YB
Brand:Mide

EH301
Brand:Advanced Linear Devices

PRMT37-18305-30
Brand:Matrix

P2110B
Brand:Powercast
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






