Manufacturer No:24AA256-I/MF
Manufacturer:Microchip
Type:EEPROM
Description:EEPROM 32kx8 - 1.8V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-8 |
| Interface Type: | 2-Wire I2C |
| Memory Size: | 256 kbit |
| Organization: | 32 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 400 kHz |
| Access Time: | 900 ns |
| Data Retention: | 200 Year |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Series: | 24AA256 |
| Packaging: | Tube |
| Active Read Current - Max: | 400 uA |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 0.84 mm |
| Length: | 4.92 mm |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| Programming Voltage: | 1.7 V to 5.5 V |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 5.99 mm |
| Unit Weight: | 0.001319 oz |
HOT
93LC46T/SN
Brand:Microchip Technology

11AA02E64T-I/TT
Brand:Microchip Technology

M95512-DWDW4TP/K
Brand:STMicroelectronics

DS28E80Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E05P+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

25AA080C-I/P
Brand:Microchip Technology

M95M04-DWMN3TP/V
Brand:STMicroelectronics

AT24C128C-MAHM-T
Brand:Microchip Technology

DS28E01P-100+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

24FC512-I/SN
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






