Manufacturer No:CAT25M01VI-GT3
Manufacturer:onsemi
Type:EEPROM
Description:EEPROM 1MB SPI SER CMOS EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | onsemi |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | 3-Wire SPI |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Organization: | 128 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Access Time: | 40 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Series: | CAT25M01 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 3 mA |
| Brand: | onsemi |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
DS28E07P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT24CS02-STUM-T
Brand:Microchip Technology

DS28E01P-100+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E05P+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT24CSW040-STUM-T
Brand:Microchip Technology

CAT24C16WI-GT3
Brand:onsemi

24FC512T-I/Q4B
Brand:Microchip Technology

24CW160T-I/OT
Brand:Microchip Technology

24FC256T-I/ST
Brand:Microchip Technology

M95512-DWDW4TP/K
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






