Manufacturer No:STPST1H100ZF
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers 100 V 1 A Power Schottky Trench Rectifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Rectifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-123F-2 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 1 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 100 V |
| Vf - Forward Voltage: | 650 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 25 A |
| Ir - Reverse Current: | 1.7 uA |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
HOT
SM50T14AY
Brand:STMicroelectronics

SE8D30GHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

VS-3C08ET07T-M3
Brand:Vishay Semiconductors

VS-3C20ET07T-M3
Brand:Vishay Semiconductors

STPSC30G12WLY
Brand:STMicroelectronics

SE80PWTGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE30ND-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

VS-E5TX2112S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ100A
Brand:Littelfuse

TP5.0SMDJ150A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






