Manufacturer No:dsPIC30F3010-30I/SP
Manufacturer:Microchip
Type:DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Description:Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC Motor Control
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC |
| RoHS: | Details |
| Product: | DSCs |
| Series: | dsPIC30F3010 |
| Tradename: | dsPIC |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | SPDIP-28 |
| Core: | dsPIC30F |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Maximum Clock Frequency: | 30 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | - |
| L1 Cache Data Memory: | - |
| Program Memory Size: | 24 kB |
| Data RAM Size: | 1 kB |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Height: | 3.3 mm |
| Interface Type: | I2C/SPI/UART |
| Length: | 34.67 mm |
| Number of I/Os: | 20 I/O |
| Number of Timers/Counters: | 5 Timer |
| Processor Series: | dsPIC30F |
| Product Type: | DSP - Digital Signal Processors & Controllers |
| Program Memory Type: | Flash |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Width: | 7.24 mm |
| Unit Weight: | 0.134041 oz |
HOT
ADSP-21489KSWZ-4A
Brand:Analog Devices

DSPIC33CK1024MP708-E/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33FJ128GP706A-E/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33EV32GM002T-I/SO
Brand:Microchip Technology

dsPIC33EP256GP502-I/SO
Brand:Microchip Technology

ADSP-21569KBCZ8
Brand:Analog Devices

dsPIC33EP512MU810-E/PT
Brand:Microchip Technology

DSPIC33EV32GM102-I/MM
Brand:Microchip Technology

TMS320C6746EZCEA3
Brand:Texas Instruments

dsPIC33EP512GP806-I/PT
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






