Manufacturer No:2154828-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords 3P Cable Assembly EPII
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wire to Board |
| Connector End A: | Plug |
| Connector End A Pin Count: | 3 Position |
| Connector End B: | No Connector |
| Connector End B Pin Count: | - |
| Cable Length: | 152 mm |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Current Rating: | 7 A |
| Gender: | Male |
| Jacket Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | EPII |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 0.143988 oz |
HOT
214757-1083
Brand:Molex

214756-1101
Brand:Molex

216620-1021
Brand:Molex

1300140078
Brand:Molex

216620-1031
Brand:Molex

214756-1083
Brand:Molex

CA0161A22605012
Brand:Amphenol Tuchel

216620-1043
Brand:Molex

P29012-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

214756-1103
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






