Manufacturer No:CT15-26P7
Manufacturer:Molex
Type:High Density D-Sub Connectors
Description:D-Sub High Density Connectors HIGH DENSITY CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | D-Sub High Density Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 26 Position |
| Number of Rows: | 3 Row |
| Gender: | Male |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Angle: | Straight |
| Current Rating: | 3 A |
| Series: | 173113 |
| Boardlocks: | Without |
| Brand: | Molex / FCT |
| Contact Type: | Machined Contacts |
| Filtered: | Unfiltered |
| Height: | 6.1 mm |
| Insulation: | Insulated |
| Insulation Material: | Thermoplastic Glass Filled |
| Maximum Operating Temperature: | + 115 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Mounting Style: | Panel |
| Product Type: | High Density D-Sub Connectors |
| Shell Material: | Steel |
| Shell Plating: | Tin |
| Shell Size: | 2 |
| other: | 500 |
| Subcategory: | D-Sub Connectors |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Part # Aliases: | 173113-0071 1731130071 01731130071 73303-0042 |
| Unit Weight: | 0.176370 oz |
HOT
MCDD15S4R7N0K/AA-15
Brand:Amphenol Positronic
NFD17A15SA3E1AA
Brand:Amphenol

17E-1657-25
Brand:Amphenol Commercial Products

MCDD15MG4R7N0K/AA-15
Brand:Amphenol Positronic

5747844-4
Brand:TE Connectivity

ODD44S4R600S/AA-14
Brand:Amphenol Positronic

FC4012DS/AA-2272
Brand:Amphenol Positronic
15-000110
Brand:Amphenol CONEC

NFD17E09SAFC1DA
Brand:Amphenol Commercial Products

NFD17E09PA4E1DA
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






