Manufacturer No:MLX91208LDC-CAH-000-TU
Manufacturer:Melexis
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors Gen2 HiSpeed IMC.Hall Prog.Curr.Sens Ana 100mV/mT (50-300)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 12 mA |
| Sensor Type: | Open Loop |
| Type: | IMC-Hall |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Response Time: | 3 us |
| Frequency Range: | DC to 250 kHz |
| Output Type: | Analog |
| Series: | MLX91208 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Brand: | Melexis |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Tradename: | IMC-Hall |
| Unit Weight: | 0.016041 oz |
HOT
SI8540-B-FWR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TMCS1101A4BQDT
Brand:Texas Instruments

MLX91208LDC-CAH-000-TU
Brand:Melexis

TMCS1108A3UQDT
Brand:Texas Instruments

CT415-HSN865MR
Brand:Crocus

TMCS1100A1QDR
Brand:Texas Instruments

CT427-HSN820MR
Brand:Crocus

TMCS1108A4UQDR
Brand:Texas Instruments

CT416-HSN850DR
Brand:Crocus

CT430-HSWF50DR
Brand:Crocus
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






