Manufacturer No:KSZ8765CLXCC
Manufacturer:Microchip
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs 5-Port 10/100 Switch with RGMII/GMII + Fiber support
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-80 |
| Product: | Ethernet Switches |
| Standard: | 100BASE-FX 10/100/1GBASE-T/TX |
| Number of Transceivers: | 4 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s 1 Gb/s |
| Interface Type: | GMII MII RGMII RMII |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | KSZ8765 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Development Kit: | KSZ8765CLX-EVAL |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 142 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Unit Weight: | 0.022575 oz |
HOTLAN8830/PSA
Brand:Microchip Technology

DP83TD510ERHBR
Brand:Texas Instruments
LAN8770M-I/PRA
Brand:Microchip Technology

ADIN1200BCP32Z
Brand:Analog Devices

88E1510-A0-NNB2I000
Brand:Marvell

LAN9255-I/ZMX019
Brand:Microchip Technology

SJA1110AEL/0Y
Brand:NXP Semiconductors

LAN9303-ABZJ
Brand:Microchip Technology

14315R-100
Brand:Renesas / Dialog

KSZ9896CTXC-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






