Manufacturer No:TLK111PT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs Ind Temp 10/100Mbs Transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-48 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | 10BASE-T 100BASE-FX 100BASE-TX |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s |
| Interface Type: | MII RMII |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | TLK111 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation: | 270 mW |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 10 uA |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Unit Weight: | 0.006409 oz |
HOT
GPY111
Brand:MaxLinear

TLK2201BIRCP
Brand:Texas Instruments

DP83TC814SRHATQ1
Brand:Texas Instruments

DP83TG720SWRHARQ1
Brand:Texas Instruments

ADIN1200CCP32Z
Brand:Analog Devices

KSZ8997
Brand:Microchip Technology

LAN8740AI-EN-TR
Brand:Microchip Technology

88E1510-A0-NNB2C000
Brand:Marvell
LAN9373-I/ZMX
Brand:Microchip Technology

WGI210IT S LJXT
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






