Manufacturer No:095-902-583-150
Manufacturer:Amphenol
Type:RF Cable Assemblies
Description:RF Cable Assemblies MHF I LK Right Angle Plug to SMA Straight Jack Bulkhead Rear Mount 1.13 mm 50 Ohm 150 mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | RF Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Connector A Series: | SMA |
| Connector A Gender: | Jack (Female) |
| Connector A Body Style: | Straight |
| Connector B Gender: | Plug (Male) |
| Connector B Body Style: | Right Angle |
| Cable Length: | 150 mm |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 6 GHz |
| Cable Type: | 1.13 mm Coax |
| Brand: | Amphenol RF |
| Connector A Polarity: | Normal |
| Connector B Polarity: | Normal |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Plating: | Silver |
| Polarity: | Normal |
| Product Type: | RF Cable Assemblies |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
HOT
095-850-302-006
Brand:Amphenol RF
7029-4051
Brand:Amphenol / SV Microwave

7029-3823
Brand:Amphenol / SV Microwave

7032-9433
Brand:Amphenol / SV Microwave

VG96927T018B008
Brand:Amphenol Air LB Germany

7012-2006
Brand:Amphenol / SV Microwave

095-850-309-200
Brand:Amphenol RF

095-850-303M025
Brand:Amphenol RF

VG96927T018C007
Brand:Amphenol Air LB Germany

1277166
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






