Manufacturer No:FRSMPM-047-FSSMPM-060
Manufacturer:Amphenol
Type:RF Cable Assemblies
Description:RF Cable Assemblies SMPM R/A F SMPMStraight F 6"Cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | RF Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Connector A Series: | SMPM |
| Connector A Gender: | Jack (Female) |
| Connector A Body Style: | Right Angle |
| Connector B Series: | SMPM |
| Connector B Gender: | Jack (Female) |
| Connector B Body Style: | Straight |
| Cable Length: | 6 in |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 40 GHz |
| Cable Type: | 0.047 Flexible Coax |
| Jacket Color: | Blue |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol / SV Microwave |
| Frequency Range: | DC to 40 GHz |
| Minimum Frequency: | DC |
| Product Type: | RF Cable Assemblies |
| Series: | FRSMP |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
HOT
7032-9434
Brand:Amphenol / SV Microwave

1205000220
Brand:Molex

095-850-304-006
Brand:Amphenol RF

095-902-586-150
Brand:Amphenol RF

095-850-302-024
Brand:Amphenol RF

MP-6A28GNSBLK-001
Brand:Amphenol Cables on Demand
095-820-157M100
Brand:Amphenol

MP-6A28GNSBLK-007
Brand:Amphenol Cables on Demand
095-820-157-006
Brand:Amphenol

7029-3824
Brand:Amphenol / SV Microwave
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






