Manufacturer No:XC95288XL-7BGG256I
Manufacturer:Xilinx
Type:CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Description:CPLD - Complex Programmable Logic Devices 3.3V 288-mc CPLD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC95288XL |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-256 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Number of Macrocells: | 288 Macrocell |
| Number of I/Os: | 192 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Operating Frequency: | 208 MHz |
| Propagation Delay - Max: | 7.5 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Memory Type: | Flash |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 6400 |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 16 |
| Operating Supply Current: | 85 mA |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
HOT
XC95144XL-7CS144I
Brand:Xilinx

LA4064V-75TN100E
Brand:Lattice

LC4032ZC-75TN48I
Brand:Lattice

XC95288XL-7BGG256I
Brand:Xilinx
XC2C32A-6QFG32I
Brand:Xilinx

LC4064V-75TN44I
Brand:Lattice

XC2C512-10FG324C
Brand:Xilinx

XC2C64A-7CP56C
Brand:Xilinx

LA4032V-75TN48E
Brand:Lattice

XA2C256-8VQG100Q
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






