Manufacturer No:XC2C512-10FG324C
Manufacturer:Xilinx
Type:CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Description:CPLD - Complex Programmable Logic Devices XC2C512-10FG324C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| Series: | XC2C512 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-324 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Number of Macrocells: | 512 Macrocell |
| Number of I/Os: | 270 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Maximum Operating Frequency: | 179 MHZ |
| Propagation Delay - Max: | 7.1 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 32 |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | CoolRunner-II |
| Unit Weight: | 2.110353 oz |
HOT
LC4032V-5TN48I
Brand:Lattice

XCR3128XL-10VQG100I
Brand:Xilinx

ATF2500C-15JU
Brand:Microchip Technology

LC4064ZE-4TN48C
Brand:Lattice

ATF1502ASV-15AU44
Brand:Microchip Technology

XA2C256-8VQG100Q
Brand:Xilinx

XCR3384XL-10FT256I
Brand:Xilinx

LC4064V-5TN48C
Brand:Lattice

XCR3064XL-10CPG56C
Brand:Xilinx

XC9572XL-10VQG64C
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






