Manufacturer No:MAX32664GWEA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Biomedical Sensors
Description:Biometric Sensors Fixed function uC w/ bootloader and encryption keys for finger app WLP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Biometric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Biometric Sensor Hubs |
| Operating Supply Current: | 570 nA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Input Resistance: | 10.5 kOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Package / Case: | WLP-16 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Biomedical Sensors |
| Series: | MAX32664 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Unit Weight: | 0.002204 oz |
HOT
NPC-100
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NJL5513R-TE1
Brand:Nisshinbo

MAX32664GTGB+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
SFH 7060A
Brand:ams OSRAM

11032254-00
Brand:Measurement Specialties

MAX32663AGTGFS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX32664GTGC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX32664GTGC+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
NPC-120T
Brand:Amphenol Advanced Sensors

AFE4410YZT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






