Manufacturer No:RPB-1600-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 55A 23.5-30Vout Battery Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 55 A |
| Brand: | MEAN WELL |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | RPB |
| other: | 6 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 4 lbs |
HOT
ZART8D
Brand:Schneider Electric

RT9467GQW
Brand:Richtek

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL

CHG-A2A-001
Brand:Carling Technologies

MAX77976EFD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

UCH0036-S
Brand:Ultralife

GC160A48-R7B
Brand:MEAN WELL

NPP-1700-24
Brand:MEAN WELL

NPB-1200-24
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-12
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






