Manufacturer No:1-148167-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIN 41612 Connectors
Description:DIN 41612 Connectors RCPT 64P TYPE C VERT GRAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIN 41612 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 64 Position |
| Number of Rows: | 3 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Type: | Type C |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Straight |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Series: | 148167 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Product Type: | DIN 41612 Connectors |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Unit Weight: | 0.600962 oz |
HOT
09030006182
Brand:HARTING

86093487313755E1LF
Brand:Amphenol FCI

958-6201-A1H
Brand:Amphenol TCS

2392196-1
Brand:TE Connectivity / AMP

646273-1
Brand:TE Connectivity / AMP

DIN96PBSPF
Brand:AIM-Cambridge / Cinch Connectivity Solutions

2392859-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2392853-1
Brand:TE Connectivity / AMP

10052825-101LF
Brand:Amphenol FCI

2389274-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






