Manufacturer No:PTHF-130-02-G-Q-368
Manufacturer:Samtec
Type:PC / 104 Connectors
Description:PC / 104 Connectors 2.00 mm PC/104-Plus Self-nesting Socket
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | PC / 104 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Stackthrough |
| Number of Positions: | 120 Position |
| Termination Style: | Through Hole |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | Samtec |
| Housing Color: | Black |
| Packaging: | Tube |
| Pitch: | 2 mm |
| Product Type: | PC / 104 Connectors |
| Series: | PTHF |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tail Length: | 12.24 mm |
| Tradename: | PC/104-PLUS |
| Unit Weight: | 0.347096 oz |
HOT
10052838-101LF
Brand:Amphenol FCI
NDMA142100
Brand:Amphenol Commercial Products

5100147-9
Brand:TE Connectivity

940-612F-B0H
Brand:Amphenol TCS

73983-1001LF
Brand:Amphenol FCI

DIN96PBSS2.5
Brand:AIM-Cambridge / Cinch Connectivity Solutions

NDMA242100
Brand:Amphenol Commercial Products

5646362-1
Brand:TE Connectivity

XC5B-4421
Brand:Omron Electronics

5536446-5
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






