Manufacturer No:78347-2004
Manufacturer:Molex
Type:High Speed / Modular Connectors
Description:High Speed / Modular Connectors Impact Pwr 3Pr RAHdr RHDn PF.76AuLF 4Ckt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | High Speed / Modular Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 5.2 mm |
| Termination Style: | Press Fit |
| Contact Plating: | Gold |
| Accessory Type: | - |
| Series: | 78347 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Tin |
| Current Rating: | 15 A |
| Housing Color: | Black |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Product Type: | High Speed / Modular Connectors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tradename: | Impact |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Part # Aliases: | 0783472004 |
| Unit Weight: | 0.291892 oz |
HOT
2392856-1
Brand:TE Connectivity / AMP

958-4200-A1H
Brand:Amphenol TCS

HM1F42TAP000H6LF
Brand:Amphenol FCI

2391875-1
Brand:TE Connectivity / AMP

NDMA244100
Brand:Amphenol Commercial Products

86093967814765E1LF
Brand:Amphenol FCI

1934316-1
Brand:TE Connectivity

DIN96SBSPF
Brand:AIM-Cambridge / Cinch Connectivity Solutions

K320FH3/0
Brand:Amphenol Industrial

6469183-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






