Manufacturer No:09062152821
Manufacturer:HARTING
Type:DIN 41612 Connectors
Description:DIN 41612 Connectors 15P 15A FEMALE STRT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | DIN 41612 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 15 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 5.08 mm |
| Type: | Type H |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Straight |
| Current Rating: | 15 A |
| Contact Plating: | Silver |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Series: | DIN-Power H |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | HARTING |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DIN 41612 Connectors |
| Rows Loaded: | z + d |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tail Length: | 4 mm |
| Tradename: | DIN-Power |
| Part # Aliases: | 09-06-215-2821 09 06 215 2821 9062152821 |
| Unit Weight: | 0.596130 oz |
HOT
5100147-9
Brand:TE Connectivity

NDMB242100
Brand:Amphenol Commercial Products
88973-111LF
Brand:Amphenol FCI

6469028-1
Brand:TE Connectivity

NDMA244100
Brand:Amphenol Commercial Products

5536405-5
Brand:TE Connectivity

HM2P09PA5111AALF
Brand:Amphenol FCI

09062152821
Brand:HARTING

9311-80024
Brand:Amphenol / SV Microwave

5223008-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






