Manufacturer No:2387549-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Connectors
Description:Automotive Connectors CU ALLOYINNER FERRULE70SQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Connectors |
| RoHS: | Details |
| Accessory Type: | Ferrule |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / DEUTSCH |
| Cable Diameter / Insulation Range: | 16.7 mm to 17.3 mm |
| Inside Diameter: | 17.4 mm |
| Length: | 10 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Outside Diameter: | 28.6 mm |
| Product Type: | Automotive Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Automotive Connectors |
HOT
208035-2062
Brand:Molex

1326031-7
Brand:TE Connectivity

ATMH06-2SA
Brand:Amphenol SINE Systems

2388502-2
Brand:TE Connectivity

ATMH04-2PB
Brand:Amphenol SINE Systems

1-2356631-3
Brand:TE Connectivity

1924955-6
Brand:TE Connectivity

ATMH04-2PC
Brand:Amphenol SINE Systems

2050831-2
Brand:TE Connectivity

2387549-1
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






