Manufacturer No:ACPM-KN
Manufacturer:Amphenol
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors 6.35MM MONO PHONE PLUG STRAIGHT NICKEL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 1/4 in |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Mounting Style: | Cable |
| Switch Configuration: | Not Switched |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Plating: | Nickel |
| Voltage Rating: | 25 V |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Straight |
| Series: | M |
| Packaging: | Box |
| Brand: | Amphenol Audio |
| Contact Material: | Brass |
| Housing Material: | Die Cast |
| Mating Cycles: | 1000 Cycle |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.846002 oz |
HOT
HDMIFTV6AG
Brand:Amphenol Socapex

C091 31G008 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G012 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

121202-0001
Brand:Molex

1210641277
Brand:Molex

C091 31G107 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

47659-1100
Brand:Molex

HDMIFTVC6ZN
Brand:Amphenol Socapex

MD-40
Brand:CUI Devices

NC3MAH-LR
Brand:Neutrik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






