Manufacturer No:ADAU1860BCBZRL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio DSPs
Description:Audio DSPs 3ADCs 1DAC Lowpower codec with aud DSPs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio DSPs |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADAU1860 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Operating Supply Current: | 10 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLCSP-56 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADAU1860EBZ |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Maximum Clock Frequency: | 36 MHz |
| Maximum Data Rate: | 1.152 Mbps |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Number of Converters: | 4 Converter |
| Product Type: | Audio DSPs |
| Resolution: | 24 bit |
| Sampling Rate: | 12 kHz to 768 kHz |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Voltage - Max: | 1.98 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
ES9840Q
Brand:ESS Technology

TPA3118D2DAPR
Brand:Texas Instruments

ADZS-AD2428MINI
Brand:Analog Devices

ES9017S
Brand:ESS Technology

PCM1863DBT
Brand:Texas Instruments

TS472IQT
Brand:STMicroelectronics

MAX98363DEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCM4202DB
Brand:Texas Instruments
STA50813TR
Brand:STMicroelectronics

ES9026PRO
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






