Manufacturer No:TLV3602DGKR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Analog Comparators
Description:Analog Comparators 2.5-ns dual-channel high-speed rail-to-rail comparator with push-pull outputs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog Comparators |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VSSOP-8 |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Output Type: | CMOS |
| Supply Voltage - Min: | 2.4 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 4.9 mA |
| Vos - Input Offset Voltage: | 5 mV |
| Ib - Input Bias Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TLV3602 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product: | Digital Comparators |
| Product Type: | Analog Comparators |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Amplifier ICs |
HOT
TLV9152QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

LM2903BRQDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

OPA828IDGNR
Brand:Texas Instruments

TLV9021DCKR
Brand:Texas Instruments

TSB621ILT
Brand:STMicroelectronics

TLV9364QDRQ1
Brand:Texas Instruments

TLV3011BIDCKR
Brand:Texas Instruments

TSV771ILT
Brand:STMicroelectronics

MAX49925ATB/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TSV772IYDT
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






