Manufacturer No:LT1568IGN#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter Very L N Hi Freq Active RC Filt Buildi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | LT1568 |
| Filter Type: | Low Pass |
| Cutoff Frequency: | 10 MHz |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 11 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-16 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | DC675B |
| Height: | 1.75 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 11 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Filters |
| Unit Weight: | 0.003668 oz |
HOT
TPSF12C3DYYR
Brand:Texas Instruments

MAX7410EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX281ACPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX293EWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ADMV8420ACPZ
Brand:Analog Devices

MAX7490EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT1568CGN#PBF
Brand:Analog Devices

LTC1064CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX275BCWP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1565-31IS8#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






