Manufacturer No:MAX7426CUA+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 5th-Order Lowpass Elliptic Switched-Capacitor Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX7426 |
| Cutoff Frequency: | 9 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | UMAX-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 0.95 mm |
| Length: | 3.05 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 3.05 mm |
| Part # Aliases: | MAX7426 |
HOT
MAX7400EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

VEMI256A-SD2-G4-08
Brand:Vishay Semiconductors

LTC1564IG#TRPBF
Brand:Analog Devices

MAX295EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX292EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1164-6CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX292CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1064-1CSW#PBF
Brand:Analog Devices

MAX7410EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC1068-200IG#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






