Manufacturer No:6HPENS1-HG
Manufacturer:TE Connectivity
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules 6HPENS1-HG=F8574
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Inlets |
| Switch Function: | Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | Yes |
| Current Rating: | 6 A |
| Voltage Rating: | 125 VAC 250 VAC |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Compliance: | UR ENEC |
| Features: | High Protection Power Entry Module 2 MOOP |
| Height: | 60.5 mm |
| Length: | 52 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 43.6 mm |
| Part # Aliases: | 1-1609157-3 |
HOT
3HPSNS1-HG
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-137-412
Brand:Schurter

10EBF1
Brand:TE Connectivity / P&B

6EEAP
Brand:TE Connectivity / P&B
12HPSND1-NG
Brand:TE Connectivity
3HPSGD1
Brand:TE Connectivity

3-134-880
Brand:Schurter

PM0SXDHXB
Brand:TE Connectivity / P&B

PF0033/10/63
Brand:Bulgin

3-132-198
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






